Teroristické útoky 11. září 2001, jak to teda bylo?
04.11.2010 23:20
Řízená demolice?
Mrakodrapy v americkém New Yorku se 11. září 2001 hroutí jak jak domečky z karet. Mohou za to teroristé, kteří unesli letadla a vrazili s nimi do věží? Došlo zde skuteně k teroristickému útoku? A nebo je vše jen promyšlený plán, americké vlády...
Vědci dlouho studovali prach z místa tragedie. Ve vzorcích prý našli látku zavnou jako super-termit...Na záznamech zachycujících pád dvou markodrapů i třetí nezasažené budovy číslo 7, je jasně vidět, že všechny tři domy se se řítí k zemi takřka volným pádem, který netrvá ani 10 sekund. Přitom se stavby nezvrátily jak by se dalo očekávat, ale sesypaly se jako podtaté. " Pokud se budova řítí v důsledku přirozených procesů, padá ve směru nejmenšího odporu. Je nemožné, aby se zhroutila sama do sebe", vysvětluje architekt Richard Gage. " I žák šesté třídy vidí, že budova se řítí prakticky rychlostí volnáho pádu, souměrně a plynule a že to není normální průběh" dodáva opět Gage. Co pomohlo nepochopitelnému pádu třetí budovy? V budově číslo 7 se prý nacházejí dokumenty CIA, některé prý se týkali "utajovaných" dluhů USA a další prý byli přísně tajné, a zřejmě měli být skartovány...I budova 7 měla azbestovou ochranu (stejně jako "dvojčata"-musela být vyměněna), které se musela vyměnit-zlikvidovat a to by stálo více než celá nová a lepší budova. Navíc tyden před tim majitel si nechal pojistit budovu proti teroristickým utokum na 3,7 miliardy dolarů, zvláštní nahoda né?....V roce 1993 prohlašuje šéfkonstruktér John Skilling, " Mysleli jsme na všechno - i na letadlo, které by mohlo narazit v plné rychlosti do mrakodrapu...Ačkoli odborníci na řízenou demolici by zřejmě dokázili věže výbušninami strhnout.." .Skilling ve své kanceláři spočítal, že jeho dílo vdrží i střet se stotunovým strojem, a mělo by tedy 11.září roku 2001 zůstat stát.
Teorie o řízené demolici budov Světového obchodního centra je jednou z konspiračních teorii o 11. září předpokládající, že pád věží Světového obchodního centra nebyl způsoben nárazem letadel a následným požárem, ale explozí zařízení uložených v budovách.....
Zhroucení budov „dvojčat“
-
Záhadná má být skutečnost, že věže se nezvrátily, ale teleskopicky sesunuly. Jako vysvětlení se uvádí možnost, že obě věže byly odshora až dolů zaminovány. Pro tuto možnost mluví i fakt, že agentura, která měla na starosti bezpečnost (Securacom) a jejímž šéfem byl Marvin Bush (bratr prezidenta), odvolala pracovníky se psy, kteří byli vycvičeni pro vyhledávání výbušnin a také vypnula proud a spolu s ním přestaly fungovat bezpečnostní kamery v době instalace ethernetové sítě.
-
Několikrát v průběhu měsíce před zásahem zažily obě věže výpadky proudu, trvající desítky minut. Dne 2. září se poloprázdnou budovou pohybovala blíže neurčená skupina instalatérů a techniků (na které si několik nájemců vyšších pater budovy stěžovalo). Vlastník budov WTC najímal bezpečnostní agenturu, která v budovách dělala pravidelné kontroly a protipožární cvičení se speciálně cvičenými psy. Tři dny před úderem mělo takové cvičení podle plánu nastat, na poslední chvíli ale bylo použití psů odvoláno. Tato (americko-kuvajtská) bezpečnostní agentura, Securacom/Stratesec, patří společnosti, v jejímž vedení figuruje jméno Marvina Bushe, bratra George W. Bushe. „Shodou náhod“ měla Securacom na starosti i letiště, z kterých startovaly lety 11 a 77.
-
Na tři týdny před útoky byl naplánován upgrade připojení k internetu a telefonie. V té době se začaly objevovat výpadky elektřiny a též bezpečnostní kamery od 48. patra výš dočasně přestaly fungovat.
-
Podle některých zdrojů byla v budovách instalována zařízení na vysílání signálu pro navigaci letounů řízených autopilotem. Existenci takového zařízení potvrdili radioamatéři, kteří zachytili a zaznamenali jeho signály.
-
Z uváděného množství paliva (max. 43 a 63 tisíc litrů) je potřeba odečíst množství spotřebované během předchozí zhruba 3/4 hodiny letu a paliva, které explodovalo vně budovy (ohnivá koule o průměru cca 100 m) nebo které spadlo spolu se zadní částí letadla. V případě nárazu do jižní věže byla navíc velká část paliva (odhaduje se 50–80 %) vyvržena boční stěnou z budovy. Teplota konkrétního paliva u zmiňovaných strojů se měla pohybovat mezi 860–930 °C, vlivem neoptimálního poměru vzduchu se mohla ustálit mezi 500–650 °C (ocel taje při teplotě 1500 °C, při teplotě 500 °C ovšem ztrácí již asi 40 % pevnosti). Věže WTC měly podle Lee Robertsona, jednoho z architektů, vydržet až 2000 °C a „odolat nárazu Jumbo-jetu, který může nést v nádržích ještě více pohonných hmot než sebevražedné letouny“. (Lee Robertson po útocích zmizel.)
-
Budovy dvojčat tvořilo po obvodu 240, uvnitř dalších 47 nedutých, s postupnou výškou se ztenčujících ocelových kýlů, schopných vzájemné distribuce zátěže, které u základu budovy měřily téměř metr v průměru. Budova byla „na svou výšku extrémně lehká“ a kvalita oceli byla znamenitá, předběžná studie určila, že tato nebyla důvodem, proč se budovy ztřítily. Budova nejenže splňovala, ale v mnoha ohledech mnohonásobně překonávala všechna bezpečnostní, statická i jiná požadovaná kritéria a limity. V žádném z obou případů požár nepůsobil svým maximálním žárem na všechny, dokonce ani většinu z 287 ocelových sloupů, studie NIST předložila, že pouze na dva nosníky působila teplota asi kolem 250 °C. Zřícení obou budov tak, jak bylo zaznamenáno, se dá vysvětlit pouze tak, že pod vrchními 20, respektive 40 patry té které věže synchronizovaně povolilo celkem přes 2000 nosníků a 10 000 regulátorů, vždy z každého patra přesně ve stejný okamžik – to vše bez jakékoli známky odporu – stejně rychle, jako kdyby věž padala volným pádem.
-
V momentu, kdy se k němu dostali hasiči, byl požár tak slabý, že se dal zvládnout dvěma hadicemi, jak o tom svědčí přepis radiové komunikace mezi požárníky v jižní věži. Ke zřícení/detonaci došlo u obou budov v okamžiku, kdy již požáry začaly slábnout a kouř, který z budov stoupal, měl málo kyslíku a byl černý (kancelářské vybavení navíc mělo hořet jen asi 15 minut) Severní budova, jejíž rozsah požáru byl větší, kolabovala jako druhá, přestože hořela o 46 minut déle.
-
Údržbář severní budovy WTC William Rodriguez, pracující toho času v přízemí, uslyšel ani ne minutu před nárazem exploze, které popálily jeho kolegu a které poté vybuchovaly mezi 20. a 30. patrem; 34. patro bylo kompletně prázdné díky stavebnímu projektu. Různé zdroje uchovávají výpovědi desítek svědků, zaměstnanců ve WTC i hasičů, kteří shodně vypovídali, že krátce před a po zásahu slyšeli série výbuchů bomb uvnitř budov WTC, z nichž je jeden člověk (veterán z Vietnamu) dokázal identifikovat. Některé exploze (jiné povahy než z požáru) byly dokonce zaznamenány zvenčí. Tato pozorování ovšem neodpovídají řízené demolici, při které (z fyzikálních důvodů) dochází k výbuchům těsně před zřícením budovy.
-
Těsně před zhroucením věží (při započítání rychlosti zvuku na vzdálenosti od zdroje u každého posuzovaného záběru) lze slyšet zvuk připomínající odpalování rozbušky při detonaci budov. Rychlost zvuku je zanedbávána a zvuk je již přisuzován samotnému pádu budovy.
-
Věže (její neporušené spodní části – téměř půl milionu tun hmoty) při pádu nekladly očekávaný odpor, padaly rychlostí téměř volného pádu (uváděno 8–10 s).
-
Všechny tři věže WTC neměly své těžiště v geometrickém středu budov (věže „Dvojčat“ díky nesouměrnému rozmístění výtahových šachet a budova č. 7 díky samotnému rozložení ocelových pilířů), avšak budovy se během pádu výrazně nepřevážily ke svému těžišti. Odborníci na demolice budov zaznamenali známky „imploze“ (zřícení budovy do svého středu předtím, než dopadne na zem), která se rovněž používá jako technika demolice budov. Tomu napovídá i kolaps antény na střeše jedné z budov několik desetin sekundy před kolapsem samotných věží.
-
Na některých záběrech je vidět, jak se těsně před zřícením kolem budov horizontálně rozprostřel slabý oblak z jemných betonových úlomků. Toto by poměrně dobře mohla vysvětlit „detonační“ verze, nikoliv však oficiální verze. Taktéž byl v ovzduší zaznamenán Al2O3. Tento a předchozí bod odpovídá chemické reakci 2Al + Fe2O3 = Al2O3 + 2Fe. Tato reakce potřebuje tolik tepla, kolik by nebylo možno přisoudit ani tak rozsáhlému požáru, jaký nastal v horních patrech budov. Zcela roztaveného železa se našlo mnohem více, než by odpovídalo cca pěti ze 110 pater obou budov.
-
Trosky po gigantických, 417 × 63 × 63 metrů velikých, dohromady téměř milion tun vážících budovách, jejichž 4–6 pater zasáhl požár, sahaly po zřícení do výšky jen několika metrů. Ze sutin podle některých zdrojů trčely precizně naříznuté pahýly kovových nosníků.
-
Betonové části budovy byly roztříštěny na malé úlomky, které pokryly mnoho ulic dolního Manhattanu. Nejmenší úlomky byly prachové částice o poloměru 10 mikronů. V prach nebyly přeměněny pouze betonové části budov, ale i ostatní stavební materiály jako sklo, některé kovy, kancelářské vybavení atd. včetně nebezpečných látek jako rtuť, dioxiny, olovo, benzen a karcinogenní azbest. Energie, která by stovky tun betonu přeměnila v drobný prach, je mnohonásobně větší než ta, kterou by poskytlo hoření leteckého paliva nebo samotný pád budov.
-
Trosky byly po zřícení ihned odklízeny z místa „podezřelými vozidly“ na zprvu neznámé místo (později se ukázalo, že 11 dní po katastrofě město schválilo likvidaci této oceli a převoz do Indie a Číny), přestože se jednalo o důkazní materiál nejdůležitější katastrofy v moderních dějinách Ameriky, který měl pomoci vysvětlit okolnosti zřícení. Odpůrci oficiální verze si to vysvětlují jako záměrné zahlazování důkazů, neboť od pádu budov do likvidace toho, co z budov zbylo, neměli k troskám (i přes naléhání na autority města) přístup experti, kteří by dokázali lépe objasnit, co bylo příčinou zřícení budov.. Jiné zdroje mluví o pečlivém a nákladném průzkumu trosek více jak 7000 agenty FBI.
-
Seismologická data (pořízená ve výzkumném centru 2 km od místa neštěstí) zaznamenala těsně před zřícením každé z budov postupně se stupňující otřesy. Charakter zaznamenané výchylky se pochopitelně shoduje se záznamem otřesů u budov strhávaných pomocí trhavin.
-
Budovy WTC představovaly pro jeho vlastníka finanční zátěž – musel se v nich odstranit postřik žáruvzdorných azbestových vrstev (shodou okolností instalovaných jen do 68. patra). Azbest je od roku 1971 zakázán pro své karcinogenní účinky. I kdyby byla ochota řádně a standardně strhnout budovy WTC, azbestové vrstvy by musely být předtím odstraněny, což by byla časově, logisticky a především finančně velmi náročná operace.
-
Někteří odborníci poukazují na to, jak přesné byly zásahy letounů do středů obou mrakodrapů, které měly šířku od 63 do 70 metrů, přičemž rozpětí křídel letounů Boeing 767 činí 47,6 metru. Při zvážení rychlosti letounu a jeho poměrně malé ovladatelnosti by byly takové přesné nárazy mistrovskými kousky i pro ostřílené piloty, natož pro pilotní nováčky.
Mezinárodní tým devíti vědců prokázal, že prach, který byl odebrán po zřícení věží WTC, obsahoval zbytky výbušniny super-termit. Jeden z vědců Niels Harrit o tom informoval 6. dubna 2009 v dánské televizi TV2
Válka je výnosný byznys..
Jedním z nejsilnějších pilířu ekonomiky Spolejených států je zbrojařský průmyls. Když není válka, není odbyt zbraní, nejsou peníze. Proto by prý podle mnoha pobouřených hlasů nebylo nic jednoduššího než zinscenovat útok proti vlastní zemi, a tím také vyvolat novou válku. Tentokrát ale údajně nemá jít jen o nějaké "poštuchování" s nepřítelem, ale o velkou akci, která zaručí masivní výrobu a odbyt zbraní, atím také přinese značnou finanční injekci. Úder nepřítele musí být natolik zásadní, že nenechá nikoho na pochybách že válka je nevyhnutelná..Je zvláštní, že není okamžite aktivována protivzdušná obrana. Všechny F-16 (stihací letadlo-mužete si jej prihlédnou v sekci armáda-americká-stíhaci letadla.)jsou odeslána na druhou stranu ameriky. Až příliš záhad najednou...Konspirační teorie lakají čím dal tim více, třeba se jenou dočkáme a dozvíme se jak to bylo..
V tomto článku byl uveden opravdu jen zlomek věcí které uplne nesouhlasí z oficiální verzí...
Připravil a napsal: Filip Novák